Lieldienas latviešu gaumē

Lieldienas latviešu gaumē! Lieldienas ir trīs dienas ilgi pavasara saulgrieži, ko svin par godu saules atnākšanai un gaismas uzvarai pār tumsu. Latvijā kristīgās un tautas ieražās balstītās Lieldienas sajaukušās kopā vienotos svētkos. Cilvēki gan krāso olas un šūpojas šūpolēs, gan dodas uz baznīcu svinēt Kristus Augšāmcelšanos.

Īpaša tradīcija ir olu krāsošana. Ja pasaulē vairāk lieto sintētiskās krāsas, tad Latvijā olas krāso gan sīpolu mizās, gan nupat izdīgušajos zaļumos, gan zaļajā vai melnajā tējā. Pēc tam nokrāsotās olas izmanto dažādās rotaļās, piemēram, olu kaujās sacenšoties par to, kuram ola ir stiprāka vai arī olu ripināšanā, cenšoties tās aizripināt iespējami tālāk.

Tāpat Lieldienās jācenšas izšūpoties šūpolēs – lai odi vasarā nekostu un lai gads būtu ražīgs un darbīgs.

Lieldienu galdā parasti liek apaļus, Sauli un dabas atmošanos simbolizējošus pārtikas produktus, – apaļas maizes karašas, pankūkas, zirņus un, protams, olas.

Lieldienu laikā Latvijā tautas ieražas iespējams vērot gan Brīvdabas muzejā, gan citviet. ” Smile Line” gidi Jums palīdzēs atrast visinteresantāko šo pavasara svētku pavadīšanas veidu!